Lymfatická masáž obličeje

Nejčastějšími důsledky špatné funkce lymfatického systému jsou otoky, pocit únavy, různé poruchy funkce imunitního systému a další. Ideální metodou prevence je proto manuální či strojová lymfatická drenáž.

Rozhodně není pravdou, že u mladého či aktivního a „zdravého“ člověka je lymfatická drenáž zbytečným luxusem, ba naopak, podpora lymfatického systému ať již cestou manuální drenáže či strojové je vždy vítanou vzpruhou Vašeho imunitního systému. Lymfatický systém je nedílnou součástí imunitního systému člověka. Je to jediný systém, který uchovává a transportuje z těla ven škodliviny. Protože je tento systém hlavním faktorem obranyschopnosti organismu, má rozhodující podíl na všech nemocech dnešní doby. Lymfatický (mízní) oběh se velmi podobá oběhu krevnímu. Hlavní funkcí je vstřebávání přebytečné tekutiny a její návrat do krevního řečiště, vázání tuků a účast na fungování imunitního systému.

Cévky, v kterých proudí lymfatická míza, slouží k odvádění toxinů a vedlejších produktů, tuků, buněčného metabolismu, jsou v těsném spojení s krevním systémem a jsou poháněné jen silou žil. Nemají vlastní "srdce", takže v nich síla toku má tendenci zpomalovat, hlavně jejich zásobování-lymfatické uzliny jsou přeplněny škodlivými látkami. Uzliny zachycují nečistoty proudící lymfou a vylučují je z organismu. Lymfa tedy odvádí z těla všechny toxické látky, které naše tělo přijímá. Lymfatická masáž obličeje je velmi příjemná, časově trvá okolo čtyřiceti minut.