Syn Care - Chemický peeling AHA

Chemický peeling je velmi starou vysoce účinnou metodou péče o pleť pomocí slabých až středně silných organických kyselin. První poznatky o této speciální kúře získali již již Egypťané. Dnes se používají zvláště ovocné kyseliny (většinou organické kyseliny typu AHA).

Tyto kyseliny v různé míře podráždí pleť. Po stádiu podráždění následuje hojení. Nové buňky vznikající při hojení, nahrazují buňky poškozené, které před peelingem vykazovaly estetický defekt - trudovitá pleť po akné, povrchové vrásky, poškození pleti po nadměrném slunečním záření. AHA peeling je hraničním zákrokem na pomezí kosmetického ošetření a lékařské péče. Výsledek ošetření bývá velmi uspokojivý za předpoklad profesionálního výkonu a Vašeho zodpovědného přístupu po provedeném AHA peelingu. AHA peeling může provádět pouze odborně proškolená kosmetička nebo lékař. Je držitelem certifikátu pro AHA peeling. Nová pokožka vyhlíží po AHA peelingu lépe a je zdravější, než pleť před peelingem. Chemický peeling AHA je bezpečnou lékařsko-kosmetickou metodou, která představuje hraniční ošetření mezi kosmetikou a léčivem.

Nejčastější důvody použití peelingu

  • poškození kůže po nadměrném slunění s tvorbou vrásek a nadměrným rohovatěním
  • akné typu I a II s pustulami a komedony a trudovitá pleť
  • změny a posuny pigmentu (pihy, hypo a hyperpigmentace po slunění nebo zánětu)
  • stárnutí pleti

Průběh ošetření AHA peelingem Syn Care

Budete ošetřeni přípravkem G30 nebo G35 AHA obnovující peeling. Jedná se 30% nebo 35% roztok kyseliny glykolové (původem z cukrové třtiny) upravený na optimální pH. U specializovaného lékaře můžete být ošetřeni i koncentracemi 50% a 70% AHA obnovující peeling. Aplikace přípravku se zpravidla projeví svěděním a začervenáním. Dle reakce pleti a typu kúry bude roztok po 3 - 7 minutách neutralizován a odstraněn. Poté možný nepříjemný pocit na pokožce ihned ustane. Domluvíte si příští kúru. Následně budete používat po 2 dny indiferentní krém dle doporučení ošetřujícího specialisty a opět se vrátíte k používání přípravku G 10. V této době chraňte ošetřená místa před sluncem a jakékoliv nežádoucí reakce sdělte specialistovi.