Chemický peeling

Chemickým peelingem rozumíme aplikaci látek kyselé povahy na pokožku za účelem vyvolání podráždění s následným procesem hojení a obnovy zdravé tkáně. AHA peeling je povrchový typ chemického peelingu, který je prováděn alfa-hydroxy kyselinami.

Chemický peeling je vhodný pro všechny, kdo očekávají rychlé zlepšení vzhledu pleti, zjemnění vrásek, akné, zjemnění jizev po akné, rozšířené póry, mastná pleť, rosacea (musí schválit dermatolog), stařecké a sluneční hyperkeratózy, změny pigmentu. Stejně jako většina metod, jež slouží k odstranění vrásek, i chemický peeling je nutno opakovat, aby došlo k dosažení vytyčeného cíle.

Přípravky 

  • Pro lepší efekt je nutno aplikovat 10 - 14 dnů před ošetřením chemickým peelingem G10 AHA přípravnou zjemňující emulzi. Jedná se o mléčnou emulzi s obsahem 10% kyseliny glykolové. pH přípravku je 3,5 což zaručuje minimalizaci nepříjemných pocitů na pleti.
  • Chemický peeling - G30 a G35 AHA GlykoHyal - kyselina glykolová je nejčastěji používaná ovocná kyselina, má velmi dobré účinky    - regeneruje keratinocity, zvyšuje kvalitu fibroplastů a stimuluje tvorbu kolagenu. Viditelně zvyšuje tonus (napětí) pleti a hydrataci, obnovuje normální strukturu pokožky, vyhlazuje mírné vrásky, homogenizuje pleť.
  • Neutralizační roztok po AHA peelingu na pleť se aplikuje postřikem s následným oplachem vodou.

Princip působení AHA peelingu

  • Krátkodobá aplikace AHA peelingu vyvolá podráždění pokožky.
  • Postupně se rozvíjí zánět mírného stupně (bez infektu) se začervenáním, někdy mírným svěděním a zvýšením teploty pokožky v místě aplikace.
  • V procesu hojení vzniká nová tkáň, která nahrazuje tkáň poškozenou, vykazující estetický defekt.
  • Po chemickém peelingu bude vaše pokožka lehce zarudlá a mohou se vytvořit malé stroupky, během 5 -14 dnů se pokožka začne jemně olupovat. U klasických chemických peelingů je důležité se po dobu ošetřování vyhnout slunečnímu záření a užívat krémy s vysokým ochranným faktorem.
  • Chemický peeling se nepoužívá u těhotných žen, při kojení, při autoimunitních onemocněních (zvláště keratózy), při častém výskytu oparu, při léčbě deriváty vitamínu A proti akné, při ozařování, po spálení pokožky na slunci nebo soláriu, při jakémkoliv akutně probíhajícím onemocnění.