Kosmetické omyly

Souhrn nejčastějších kosmetických omylů a mýtů, které jsem sepsala na základě nejčastějších otázek mých zákazníků. Kosmetické omyly a mýty jsou seřazeny do devíti přehledných bodů.

Oči a řasy mohu odlíčit stejným přípravkem jako zbytek obličeje.

Ne. nejen výživu, ale i odlíčení těchto partií je nutné svěřit speciálním přípravkům. Na řasenku musíme použít speciální odličovač, který je k řasám jemný a šetrný. pokud byste použila pleťové mléko nebo vodu, řasy si polámete a mnoho vám jich vypadá.

Alespoň jednou do roka bychom měly změnit značku kosmetiky.

Ne. pokud vám zvolená kosmetika vyhovuje, není nutné se jí zbavovat. Naše pleť se nikdy nestane odolná vůči vyživujícím složkám.

Krémy či gely na celulitidu s ní zatočí.

Ne. abyste se pomerančové kůže zbavila, nestačí se jen pravidelně mazat nejrůznějšími krémy na celulitidu. Kýžené výsledky vám přinese hlavně změna jídelníčku a pravidelný pohyb. Krémy zmizení celulitidy pouze napomohou. Výrobky proti celulitidě fungují převážně tak, že snižují množství vody v hrbolcích, díky čemuž je celulitida méně vidět.

Ke skvělému vzhledu pleti mi stačí pudr.

Ne. pudr patří vždy na make-up či tónovací krém, nikdy ne na obličej bez jakéhokoli podkladu. pudr bychom neměly nanášet přímo na pokožku, protože má schopnost vázat na sebe vodu. A to by pleť vysušovalo. Nanášejte ho vždy na podklad, tedy na make-up, denní krém nebo na podkladový krycí krém.

Kouření či alkohol na pleť nemá negativní účinky.

Ne. kouření pleti škodí víc, než si většina lidí myslí. Trpí pleť, nehty a vlasy u aktivních, ale i pasivních kuřáků, nepočítaje vliv na zdraví. cigaretový kouř zvyšuje tvorbu enzymu, který má na svědomí rozklad kolagenu. Pleť tak ztrácí strukturu a rychleji se v ní tvoří vrásky. Kouření také omezuje prokrvení pokožky, Čímž jí upírá kyslík a pleť tak začíná být bledá, matná a povadlá. Cigarety navíc brání vstřebávání vitamínu C a antioxidantu.

Na odlíčení stačí voda.

Ne. mýdla mají tendenci pleť vysušovat, a proto je potřeba pleť Odličovat ve dvou krocích – pleťovým mlékem, které odstraní nečistoty, následně pleť dočistit a tonizovat vodou, pleť je připravena pro nanesení krému.

Je nutné dodržovat kroky čištění + tonizace + hydratace - výživa.

Ano. Výživné čistící mléko,pěna, gel + peeling dokonale rozpouští líčidla, uvolňuje nečistoty z hloubky pórů. zároveň změkčuje zrohovatělou vrstvu kůže a odstraňuje odumřelé kožní buňky. Tonikum pleť dočistí, zklidní, zjemní a připraví pokožku na přijmutí aktivních látek do hlubších vrstev pokožky, které následují v krému. Výživa pokožky je nevyhnutelná k udržení mladistvého a zdravého vzhledu. Obnovuje přirozené funkce pokožky, zamezuje vzniku vrásek, zabraňuje vysušení. pokožka je pak velmi jemná, svěží a zářivá.

Mohu mít mléko, gel od jiné firmy než tonikum či krém.

Ne. odborníci nedoporučují kombinovat produkty jiných značek. Každá značka vyvíjí svou kosmetiku v řadách, které obsahují jim typické látky. Jde o tzv. know-how. je také možné, že by pleť mohla zareagovat negativně. Dvě různé značky na sebe nemusí dobře reagovat a můžete si klidně způsobit podráždění nebo jiný problém na pleti - přípravky se srazí.

Na běžné nošení nemusím mít krém s uv filtrem.

Ne. ať je léto nebo zima a vás čeká běžný den, nikoli relax na sluníčku u vody nebo lyžovačka, vězte, že váš denní krém by měl obsahovat uv filtr. I když slunce nesvítí, nebo vás čekají "jen" pracovní pochůzky, paprsky obsahující UV záření vás mohou zasáhnout kdykoli a kdekoli. Procházejí totiž i skrz mraky.